Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Dobrý Festival 2011

Flyer

Dobrý Festival 2011

Line-up

Skunk Anansie (UK)
Alkehol (CZ)
London Elektricity & Elsa Esmeralda a Messy MC (Hospital/UK)
Cyantific (Hospital/UK)
MC Ruthless (Hospital/UK)
Philip TBC (Shadowbox/CZ)
Duall (Prosac)
Orighami (dnb.sk)
Horkýže Slíže
IMT Smile
Chikilikitua
Helenine oči
Katka Knechtová
Komajota
Nocadeň
Peter Bič projekt
Overhaul
Blazey
Gurry
Paul Diamond
Tome-e
Andy Belej, Popcorndrama, Groovin´Heads, Robo Mikla, Gionno, Michaela, Papp, Horská chata, DX sons, Padequa, Los Massakeros, Hostel, Stano Lauro

Video

Ďalšie informácie

Už o necelý mesiac sa po piaty krát otvoria brány prírodného kúpaliska Delňa v Prešove, na ktorom sa uskutoční ďalší ročník Dobrého Festivalu. Tento hudobne rozmanitý festival si pre Vás aj tento rok pripravil množstvo dobrej muziky, umenia, športu, zábavy, jedla a pitia. Okrem množstva hudobných štýlov od folku cez pop, rock, house, či punk si na svoje určite prídu aj priaznivci drum and bassu. Od tohto momentu spúšťame mini sériu profilov headlinerov DnB stagu, v ktorých sa môžete čo to nové dozvedieť. Dnes si predstavíme jeden z najväčších ťahákov Dobrého Festivalu 2011 vôbec a zároveň jednu z legiend Dnb - LONDON ELEKTRICITY. Nech sa páči. (profil po kliknutí)

Prosac si pri príležitosti tohto eventu pre Vás pripravil aj malú sériu súťaží, kde môžete vyhrať dvojdňové permanentky na Dobrý Festival 2011. Čo pre to treba urobiť? Do štvrtka 16. júna 2011, do 23:59 pošlite mail na df@prosac.sk, kde nám napíšte, aký track od London Elektricity sa Vám najviac páči a prečo. Dvaja autori najoriginálnejších a najvtipnejších odpovedí on nás dostanú po dvoch vstupenkách na festival. Do mailu nezabudnite napísať Vaše celé meno, telefonický kontakt a presnú adresu na zaslanie lístkov poštou. Predmet mailu označte ako London Elektricity.

Bez dlhých rečí si poďme predstaviť ďalšieho headlinera Dobrého Festivalu 2011.

Tentokrát to bude pán, ktorý sa bude starať o vokálnu stránku tohto bezpochyby jedinečného večera - MC RUTHLESS. Tu ho máte.

Občianskym menom Andrew Keith Alleyne, bol doslova od svojho narodenia obklopený hudbou. Keďže jeho rodičia pochádzajú z oblasti Karibiku, malý Andrew už od mala nasával rytmy reggae a soulu. Neskôr, ako tínedžer objavil aj hip-hop a mená ako Run DMC, či Public Enemy. V 90-tich rokoch minulého storočia ho zasiahla prudká vlna ravu a elektronickej hudby tej doby. Svoje umenie začal pomaličky predstavovať na veľkých rave párty, kde sa postupne dostával do kontaktu s temnejšou a ešte viac polámanou stránkou breakbeatu a ravu – junglom. Keďže Andrew vždy uprednostňoval mikrofón pred DJingom a inšpirovali ho mená ako Mad P, alebo MC Conrad, nič nestálo v ceste zrodu MC Ruthlessa.

MC Ruthless

Andrew sa začal pravidelne objavovať v lineupoch miestnych akcií, ale podarilo sa mu získať rezidentúru aj na masovejších žúrkach ako napr. Flavaunit, Sounds of the streets, alebo Rebirth. Po jednej takejto akcii prišla ponuka na vystúpenie na jednej z najkultovejších, najznámejších a najlepších dnb nocí v UK – Hospitality. Andrew nezaváhal ani na chvíľu a svojej príležitosti sa chytil ozaj pevne. Šéfovia Hospitalu si ho pozvali ešte na ďalšie vystúpenie do Cardiffu a keďže obidve jeho šou pod hlavičkou Hospital mali nesmierny úspech, Andrew sa tak definitívne stal dvorným MC Hospital Records.
Po boku hviezd z Hospitalu sa predstavil publiku po celom svete, od Tokya, cez Berlín, až po Washington D.C., hudobne spolupracuje s mnohými inými dnb, ale aj hip-hop producentmi. Stojí tiež za live projektom The Jungle Drummer vs. DJ Fu, ktorý ponúka kombináciu živých nástrojov spolu s Djingom a vokálnym doprovodom Andyho. O tom, že je to skutočný šouman svedčia jeho vystúpenia po boku mnohých Djov. Jeho jasný a sebavedomý prejav, spolu s textami, ktoré majú zmysel, sú zárukou toho, že pri jeho vystúpení sa nudiť rozhodne nebudete. Či už je to obrovská hala plná ľudí, alebo malý klub, jeho silný a charakteristický hlas rozvibruje všetko a všetkých. Sami sa o tom môžete predsvedčiť aj na Slovensku a to už 2. júla 2011 na Dobrom Festivale, na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove.

MC Ruthless

Viac informácií o Andym a zopár ukážok z jeho vystúpení nájdete na jeho Myspace stránke, alebo na starom dobrom Facebooku . Ak Vás zaujíma čo sa pripravuje na Hospital Records, stačí kliknúť priamo na stránku Hospital-u (www.hospitalrecords.com ).

Na stránke www.prosac.sk mali dvaja z Vás počas uplynulých týždňov šancu vyhrať 2 dvojdňové vstupenky na Dobrý Festival 2011. Stačilo čo najoriginálnejšie napísať aký track sa Vám najviac páči od London Elektricity a prečo. Bolo naozaj ťažké vybrať len dvoch, nakoľko nám prišiel kopec originálnych a vtipných mailov. Nakoniec však lístky na tohtoročný Dobrý Festival vyhrávajú Daniela M. a Dušan B. Gratulujeme! Výhercovia budú kontaktovaný prostredníctvom emailu.

Ostatní nevešajte hlavu lebo Prosac týmto zároveň vyhlasuje novú súťaž o lístky na Dobrý Festival 2011. Do nedele 26. júna 2011, do 23:59 opať pošlite mail na df@prosac.sk, kde nám napíšte ako veľmi chcete ísť na DF 2011. Nezabudnite dopísať Vaše celé meno, telefonický kontakt a presnú adresu na zaslanie lístkov poštou. Tentokrát ale vyžrebujeme dvoch šťastlivcov, ktorí on nás dostanú po dvoch vstupenkách na festival. Takže šancu majú naozaj všetci, aj tí menej kreatívny jedinci.

Lístky na Dobrý Festival 2011 sú v predpredaji za 19 eur v sieti Ticketportal. Viac informácii o samotnom festivale nájdete na stránke www.dobryfestival.sk, alebo na FB profile festivalu.

DOBRÝ FESTIVAL 2011: Wrec nepríde. Zato Elsa Esmeralda a Messy MC áno

Pre každý festival je veľmi nepríjemné, ak účasť na ňom z rôznych dôvodov odvolá jeden z dohodnutých headlinerov večera. Takýto prípad sa bohužiaľ udial aj na Dobrom Festivale 2011, kde svoje vystúpenie musel na poslednú chvíľu odvolať MC Wrec. Organizátori však nezaváhali a v rekordne krátkom čase sa im podarilo zabezpečiť náhradu a to hneď dvojitú a pevne veríme, že pre mnohých aj oveľa lepšiu. Dámi a páni Dobrý Festival predstavuje speváčku Elsu Esmeraldu a Messy MC, ktorí vystúpia po boku London Elektricity v spoločnej, takmer dvojhodinovej šou. Nech sa páči.

Elsa Esmeralda Hedberg, tak znie meno speváčky, ktorá sa narodila a vyrástla vo Švédsku v rodine speváka a tanečníčky. K hudbe mala blízko už od malička a svoju kariéru začínala ako detská speváčka operného súboru. Po presťahovaní do Londýna, začína komponovať vlastné piesne a rozbieha spoluprácu s mnohými hudobníkmi ako napr. B.L.E.S.S., Swell Session, Stateless, Dubadown, Fibes, oh Fibes!, Embee, José Gonzales, Jimpster, John Beltran, Mr Scruff, Trevor Loveys, Mercies May a mnoho ďalších. V metropole Veľkej Británie však mala čoraz viac bližšie k elektronickej hudbe a netrvalo dlho aby Elsa urobila ďalší krok vo svojej kariére a to do sveta DnB scény. Hudobne začala spolupracovať s London Elektricity na jeho dvoch albumoch a jej jemný vokál môžete počuť v mnohých skladbách.


Elsa Esmeralda a London Elektricity
O tom, že táto vzájomná spolupráca je ozaj podarená a jej výsledky sú viac ako príjemné, Vás presvedčia aj nasledujúce videá v sekcii "Video".

Viac videí a ukážok z Tonyho a Elsinej spoločnej tvorby si môžete vypočuť na www.londonelektricity.com, alebo na ich Myspacoch – London Elektricity (www.myspace.com/londonelektricity ) a Elsa Esmeralda (www.myspace.com/elsaesmeralda ). Ak Vás zaujíma čo nové sa pripravuje na Tonyho vydavateľstve, stačí kliknúť priamo na stránku www.hospitalrecords.com.

Elsa Esmeralda

Táto zohratá dvojica si ku svojmu vystúpeniu na prešovskom Dobrom Festivale 2011 prizvala aj odborníka na slovo vzatého - Messy MC. Jedinečný zážitok je tak určite zaručený. Jamie Steward aka Messy MC sa na DnB scéne nepohybuje až tak dlho, ale aj napriek tomu nemohol uniknúť pozornosti žiadneho fanúšika DnB. Ako člen známej E-Z Rollers live band má počas piatich rokov za sebou kopec vystúpení po boku Jaya, Alexa a Kellyho. V roku 2010 jeho popularita stúpa a začína sa objavovať v lineupoch prestížnych dnb nocí vo Veľkej Británii, ako je napr. Fabric Live, Warning, Secret Garden Party, Torque a mnoho iných. Jeho talent na slová neunikol pozornosti tak odbornej ako aj laickej verejnosti a práve v roku 2010 sa stáva držiteľom prestížneho ocenenia Najlepší MC nováčik na Drum & Bass Arena Music Awards.

Messy MC

Nezabudnite sa tiež prihlásiť do súťaže o voľné permanentky na Dobrý Festival 2011 a zažiť tak túto šou na vlastnej koži. Do nedele 26. júna 2011, do 23:59 pošlite mail na df@prosac.sk, kde nám napíšte ako veľmi chcete ísť na DF 2011. Nezabudnite dopísať Vaše celé meno, telefonický kontakt a presnú adresu na zaslanie lístkov poštou. Tentokrát ale vyžrebujeme dvoch šťastlivcov, ktorí on nás dostanú po dvoch vstupenkách na festival. Takže šancu majú naozaj všetci.Lístky na Dobrý Festival 2011 sú v predpredaji za 19 eur v sieti Ticketportal . Viac informácii o samotnom festivale nájdete na stránke www.dobryfestival.sk, alebo na FB profile festivalu. Do pozornosti tiež dávame kompletný program festivalu.

Posledné info+profil Philip TB

Dobrý Festival 2011 je tu a pred týmto víkendom neostáva nič iné, ako priblížiť posledné informácie. V krátkom profile Vám predstavíme hosťa z Čiech na DnB stagi - Philipa TBC, zverejňujeme časový lineup DnB stagu a dočítate sa aj, ktorí dvaja šťastlivci od nás vyhrávajú lístky na tento festival. Pekne po poriadku.

Profil: Philip TBC

Na stránke www.prosac.sk ste mali aj počas minulého týždňa šancu vyhrať 2 dvojdňové vstupenky na Dobrý Festival 2011. Z pomedzi všetkých obdržaných mailov sme vyžrebovali dvoch šťastlivcov, ktorými sú Lenka P. a Ivana V.. Gratulujeme. Výherkyne boli kontaktované prostredníctvom emailu.
Ostatní nevešajte hlavu. Jednodňové a dvojdňové lístky na Dobrý Festival 2011 si stále môžete kúpiť v predpredaji v sieti Ticketportal. Viac informácii o samotnom festivale nájdete na stránke www.dobryfestival.sk, alebo na FB profile festivalu. Do pozornosti tiež dávame kompletný program festivalu na obidva dni.

ZHRNUTIE – DNB stage a časový lineup (02. 07. 2011 – sobota):
Kúpalisko Delňa Prešov

23:30 - 00:30     Philip TBC (Shadowbox / CZ)
00:30 - 02:30     LONDON ELEKTRICITY feat. ELSA ESMERALDA & MESSY MC    (Hospital/UK)
02:30 - 04:00     CYANTIFIC & MC RUTHLESS (Hospital / UK)
04:00 - 05:00     Duall (Prosac / SK)
05:00 - 06:00     Orighami (Dnb / SK)

Vstupenky & predpredajné miesta

Lístky na Dobrý Festival 2011 sú v predpredaji za 19 eur v sieti Ticketportal.

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Základné informácie

Názov:
Dobrý Festival 2011
Dátum:

2.7.2011

 (sobota)
Už je po ...
- 88 mesiacov
Klub/miesto:
Mesto. štát:

Buddha Spiritual Louge bar


Prešov, Slovensko

Hudobné štýly:
 • drum'n'bass
 • house
 • deep house
Web:
http://www.dobryfestival.sk/

Grafický line-up

Cyantific Philip T.B.C. Duall Gurry Paul Diamond Tomm-E

Sledujte novinky k tejto party!

Pridať party do obľúbených - registrácia

Zvoľte požadované obdobie

 • 2015
  • január
  • február
  • marec
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch