Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Easthetic festival 2011

Flyer

Easthetic festival 2011

Line-up

Už druhý ročník Easthetic festivalu sa uskutoční 5- 6.augusta 2011 na Zemplínskej Šírave.

Noisecut
Ink Midget & Pjoni
Steaming Satellites (A)
Hudba z Marsu
Vetroplach
Midi Lidi (CZ)
The Uniques
Vidiek
Kamp! (PL)
Para

Janski Beeeats (F)
Puding pani Elvisovej
The Uniques
Para
Talkshow
Rara Avis (CZ/SK)
Moja reč
Kazety (CZ)
Lixx
L Plus
Vili:am
Majkl Kelso
Sonicates
Hostel
Kolowrat
Demon Superior (H)
Hallogenerator
Felix! (CZ)
Michael Priest
Isobutane
Plastic Swans
Moustache

V piatok popoludní uvedie na Eastheticu profesionálne Divadlo Kontra svoje najreprízovanejšie predstavenie Vodka a rum. Komédia od Conora McPhersona bude one-man show herca Petra Čižmára, v ktorom si na svoje prídu milovníci dojmov a silných drinkov. Divadlo TUŠ a Štúdio 12 sa v sobotu 6. augusta predstavia s hrou Žena cez palubu. Dielo režisérky Adriany Totíkovej je predovšetkým o ženách, o ich priestoroch, situáciách a rozhovoroch. S doprovodom hudby Michala Baláža sa pred návštevníkmi Eastheticu predvedú herečky Barbora Paliková, Anna Čitbajová a Adriana Totiková. Tretím predstavením z kategórie divadlo bude vystúpenie žilinského zoskupenia Tri Tvorivé Tvory. 3T tvoria Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Puchovský a Stano Staško. Improvizácii sa venujú už od roku 1997, ako Tri Tvorivé Tvory vystupujú od roku 2004. U nás im bude patriť druhý Kasárne/Kulturpark stage.

Tak ako vlani, aj toto leto nebude na Eastheticu chýbať známy slovenský vydavateľ KK Bagala so svojím literárnym cirkusom, ktorý ponesie názvom Pravda stan. Občianske združenie literarnyklub.sk predstaví v rámci literárneho cirkusu 14 spisovateľov a uvedie i novú knihu. Pozvanie na augustový Easthetic prijal laureát Ceny Dominika Tatarku a Anasoft litera Stanislav Rakús, víťaz XIV. ročníka súťaže poviedka Václav Kostlanski, český básnik, prekladateľ a publicista Ondřej Mrázek a rukopis Sracia zbraň predstaví Koloman Kocúr. Ďalšimi spisovateľmi a spisovateľkami, ktorí sa ukážu v Pravda stane, budú: Zuska Kepplová, Mária Modrovich, Marcel Lacko, Tomáš Varga, Kornélia Bujňáková, Silvia Kaščáková, Agda Bavi Pain, Joe Palaščák, Marek Vadas a Vlado Janček. Po skončení literárneho programu budú v Pravda stane projekcie ocenených snímok zo študentského filmového festivalu Áčko. Okrem nich sa k slovu dostane spomenutý Peter Konečný z portálu Kinema.sk s dvoma prednáškami o najhorších filmoch a najlepších svetových videoklipoch.

 

Video

Ďalšie informácie

Okrem spustenia predpredaja organizátori potvrdzujú aj ďalších dvoch interpretov. K avizovanej trojici Noisecut, Ink Midget & Pjoni a Steaming Satellites (A) pribudli skupiny Hudba z Marsu a Vetroplach. Obe tieto formácie zahrajú na našom festivale po prvý raz. Hudba z Marsu, ktorá na scéne pôsobí už 15 rokov, má na konte hity ako Šakalík, Compuphonic, Astronaut či Továreň na sny. Vlani sa prezentovali koncepčne zaujímavým albumom Orchester z Marsu. Vetroplach vedie už od roku 2002 spevák Jožko Vrábel, známy tiež zo skupiny Billy Barman. Kapela Vetroplach vydala tri štúdiové albumy - Ak Vás omrzeli jednofarebné šarkany, Unisex a Maličkosti. Na brehu „slovenského mora“ by nemali vynechať svoje najznámejšie piesne ako Smej sa, Ty mi budeš rozumieť, Poďte k nám alebo Tancuj, tancuj.
Easthetic festival, ktorý vlani oživil kultúrne dianie na východe Slovenska, sa bude konať rovnako ako vlani na stredisku Hôrka, približne 12 kilometrov od Michaloviec. Priestor na ňom znovu dostanú nielen hudobníci, ale široké spektrum umelcov. Návštevníci sa dočkajú napríklad divadiel, filmových projekcií či streetartu.

Na Easthetic festivale aj poľská skupina Kamp! a domáca Para

Letný Easthetic festival, ktorý sa tento rok uskutoční 5. - 6. augusta na Zemplínskej šírave, zaokrúhľuje počet potvrdených interpretov na desať. Najnovšími kapelami v zozname sú Kamp! z Poľska a bratislavská skupina Para. Už skôr organizátori potvrdili účasť formácií Noisecut, Ink Midget & Pjoni, Steaming Satellites (A), Hudba z Marsu, Vetroplach, Midi Lidi (CZ), The Uniques a Vidiek.

Trio Kamp! pochádzajúce z mesta Lodž sa sformovalo v roku 2008. Ich tvorba, ktorá by sa dala charakterizovať ako melodický synth-pop, pripomína najmä 80. roky. V Česku hudobníci koncertovali s Midi Lidi, doma v Poľsku supportovali Hurts. Tento rok si zahrali aj na slávnom americkom podujatí South by Southwest (SXSW) v Texase.

Fotografie skupiny Kamp! dostupné tu. Videá v sekcii "Video" nižšie.

Skupinu Para zrejme ani netreba bližšie predstavovať. Už roky patrí k stáliciam na slovenskej scéne, pričom ich koncerty bývajú často vypredané a na festivaloch majú neraz viac ľudí ako popredné zahraničné zoskupenia. Najbližšiu sobotu (23. apríla) kapela v košickom priestore Kasárne/Kulturpark ukončí svoje aktuálne jarné turné. V lete sa chystá odohrať len niekoľko koncertov a jedným z nich bude vystúpenie na Eastheticu.

Dvojdňové vstupenky na 2. ročník multikultúrneho  podujatia sa dajú kupiť v sieti Ticketportal. Cena permanentky štartuje na bezkonkurenčných 9,90 eura. Easthetic festival, ktorý vlani oživil kultúrne dianie na východe Slovenska, sa bude konať rovnako ako v roku 2010 na stredisku Hôrka, asi 10 kilometrov od Michaloviec. Priestor na ňom znovu dostanú nielen hudobníci, ale široké spektrum umelcov. Návštevníci sa dočkajú i divadiel, filmových projekcií či streetartu. Druhý stage budú mať tento rok pod palcom ľudia z košického priestoru Kasárne/Kulturpark.

Easthetic festival aj s kapelami z východu - Puding pani Elvisovej, Kolowrat, Hostel a Sonicates

Organizátori druhého ročníka multikultúrneho festivalu Easthetic potvrdzujú po mnohých interpretoch zo západného Slovenska a niekoľkých zahraničných zoskupeniach tentoraz účasť kapiel z východu našej krajiny. Na podujatí, ktoré sa bude konať 5. a 6. augusta, sa ukážu Puding pani Elvisovej, Kolowrat, Hostel a Sonicates. Všetky zoskupenia by sa mali predstaviť na hlavnom pódiu.

Košická, najmä však v Bratislave pôsobiaca formácia Puding pani Elvisovej bola na prvom Eastheticu jednou z najväčších hviezd a preto sa v programe objaví aj tento rok. Vlani v júni ešte nemala vydaný album Pí a tak z nej na našom festivale odohrala len tri skladby. Tento rok Pino, Viliam, Slivka a Miloš určite pridajú ďalšie veci z tejto nahrávky. Kolowrat sú košickou kapelou, ktorá nahrávky vydáva prostredníctvom vydavateľstva Slnko records. Na konte majú dva albumy - Vrany sa vracajú (2006) a Slnko je vo veži (2009) a okrem iných aj hit Ja a slečna Ts. Sonicates je indie-popové duo z Bardejova, ktoré tvoria dvaja mladíci - Patrik a Stano. V roku 2009 vydali debutové EP s piatimi pesničkami, ich ostatnou novinkou je pieseň On the loose of the world. Hostel je michalovsko-sobranecká skupina, ktorá na lokálnej scéne pôsobí už niekoľko rokov a počas tohto obdobia prešla rôznymi zmenami. Na Eastheticu by sa mali predstaviť so skladbami ako Duchowia alebo Dáme si w bare.

Puding Pani Elvisovej

Už skôr organizátori Eastheticu potvrdili pre tento rok účasť  nasledovných interpretov: Dubioza Kolektiv, Para, Vidiek, Kamp!, The Uniques, Midi Lidi, Ink Midget & Pjoni, Steaming Satellites, Hudba z Marsu, Vetroplach, Rara Avis, Moja reč, Rosy, Lixx, L Plus a Michael Kelso. Easthetic festival sa bude konať rovnako ako vlani v stredisku Hôrka, približne 10 kilometrov od Michaloviec. Permanentky na podujatie si záujemcovia a záujemkyne môžu zakúpiť v sieti Ticketportal. Cena dvojdňovej vstupenky je v súčasnosti 12 eur.

Oficiálne webové stránky Easthetic festivalu:
www.easthetic.sk
www.facebook.com/easthetic
www.twitter.com/eastheticfest

Vstupenky & predpredajné miesta

Multikultúrny Easthetic festival, ktorý sa tento rok bude konať 5. - 6. augusta na Zemplínskej šírave, spustil predpredaj.

Dvojdňové vstupenky na 2. ročník letného podujatia sa dajú kupiť exkluzívne v sieti Ticketportal. Cena permanentky štartuje na bezkonkurenčných 9,90 eura, čo je menej ako vlani. Za túto sumu si budú môcť záujemcovia lístok kúpiť až do 15. mája. Po tomto termíne sa cena vstupenky zvýši na 12 eur.

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Základné informácie

Názov:
Easthetic festival 2011
Dátum:

5.8.2011

 (piatok)
Už je po ...
- 107 mesiacov
Klub/miesto:
Mesto. štát:

Zeplínska šírava


Michalovce, Slovensko

Hudobné štýly:
neurčené
Web:
http://www.easthetic.sk/

Grafický line-up

Isobutane Janski Beeeats L Plus Lixx Michael Kelso

Sledujte novinky k tejto party!

Pridať party do obľúbených - registrácia

Zvoľte požadované obdobie

 • 2015
  • január
  • február
  • marec
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Mohlo by Vás tiež zaujímať ...

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch