Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Uprising Reggae Festival - 2011

Flyer

Uprising Reggae Festival - 2011

Line-up

 

GENTLEMAN (DE)
CAPLETON (JAM)
LUTAN FYAH (JAM)
PERFECT (JAM)
BURRO BANTON (JAM) 
GENERAL LEVY (UK)
LOOPTROOP ROCKERS (SWE)
KATCHAFIRE (NZ) 
LADY CHANN (UK)
FOREIGN BEGGARS (UK) 
EASTWEST ROCKERS (PL) 
MUNGO'S HIFI (SCO) 
KYA BAMBA (CH)
AMO & BAND (SK)
MEDIAL BANANA (SK) 
TRIBUMAN (FR)
PRINCE FATTY & HORSEMAN (UK) 
OLIVER LOWE & FRIENDS (CZ)
PRAGO UNION & LIVĚ BAND (CZ)
HORNSMAN COYOTE (SRB)
ILLBILLY HITEC FT. LONGFINGAH (DE)
CONGO NATTY aka REBEL MC ft. CONGO DUBZ and NANCI & PHOEBE (UK) 
SHOE SHINE BOY (KE)
IRIE FM (SRB)
DR.KARY & MR.COCOMAN (CZ) 
KINETICAL FT. HIGHLIGHT INTERNATIONAL (AT)

...

Video

Ďalšie informácie

Zlaté Piesky sa už po štvrtýkrát stanú miestom konania tohto čoraz väčšieho a populárnejšieho podujatia. Uprising Reggae Festival sa od svojho vzniku v roku 2008 prepracoval na popredné a stabilné miesto slovenskej a stredoeurópskej hudobnej scény. Tohtoročná edícia sa uskutoční 26. a 27. augusta v Bratislave, opäť v termíne, ktorý nám pripomína Slovenské národné povstanie.

Zvyčajne organizátori ohlasujú mená postupne od menej známych po tie najzvučnejšie. Tentokrát však začínajú z opačného konca. Headlinerom tohtoročného festivalu Uprising bude svetová reggae hviezda, Gentleman.

Gentleman
Gentleman

Gentleman je umelec, ktorého meno býva na plagátoch svetových festivalov označené veľkými písmenami. S množstvom veľkých hitov ako ‘Dem Gone’, ‘Leave Us Alone’, ‘Superior’, či novinkou ‘To The Top’, mu nesporne patrí prvenstvo na európskej reggae-dancehallovej scéne.

Priamo z Jamajky priletí ďalší headliner a významná postava reggae, príslušník bobo-dread, spevák a sing-jay Lutan Fyah. Ten má na konte 10 albumov a stovky singlov, z ktorých to najlepšie príde premiérovo odprezentovať aj na Slovensko. Fanúšikov dancehallu, grime, či uk funky poteší britská no.1 dancehall queen - Lady Chann. Jej čaro spočíva v našlapaných vystúpeniach. Je skutočnou vládkyňou mikrofónu a danceflooru, a jej rýchly a tvrdý flow je nezameniteľný.

Lutan Fyah
Lutan Fyah

K radosti všetkých milovníkov dancehallu a soundsystémovej kultúry, sa po 2 rokoch na festival vracia populárny švajčiarsky sound Kya Bamba. Mika a Killa B odprezentujú svoj v poradí už siedmy mixtape plný exkluzívnych trekov.

Pre veľký úspech z minulého roku sa aj tento rok chystá priestor pre Mungo’s Station. Stage, ktorý kompletne ozvučia škotsky producenti a dji Mungo’s Hifi.

Horúca, kolíska reggae, Jamajka bude mať na festivale viacerých zástupcov, ohnivé rytmy reggae prinesie nielen Capleton, Lutan Fyah, Perfect Giddimani, ale aj Burro Banton, ktorý si pre fanúšikov reggae, dancehallu, hiphopu, ska, dubu, dubstepu, jungle, latina a festivalu Uprising pripravil špeciálnu spievanú pozvánku.

Foreggin Beggars
Foreggin Beggars
Európa bude mať tiež silné zastúpenie, okrem už spomínaného Gentlemana na Uprisingu vystúpia General Levy, Foreign Beggars a Lady Chann z Veľkej Británie, Looptroop Rockers zo Švédska a Eastwest Rockers z Poľska. Česko-slovenskú scénu budú hájiť Prago Union, Oliver Lowe, AMO & Band, Medial Banana, Hugo Čáves Orchestra či nový prírastok do programu Ska-pra Šupina. Medzi chystané novinky sa teno rok radí plánovaný štvrtý stage. K už zabehnutému Main Stage, Dancehall Stage a Mungo’s Station, tak týmto ročníkom pribúda ďalšia dj-ská zóna venovaná Ska, Balkan a World Music.

Festival Uprising nie je len o hudbe. Je to životný štýl a pre návštevníkov sú pripravené pestré a zaujímavé sprievodné akcie (futbalový turnaj, preteky na vodných bicykloch, exhibícia bikerov a skaterov, tanečný dancehall workshop, yoga playground či cvičenie capoeiri). Uprising sa môže pýšiť aj jedinečnou atmosférou, výborným areálom a krásnym prostredím blízko prírodného jazera.

Kompletný program Uprisingu nájdete na oficiálnom webe festivalu. Vstupenky, ktoré sú v predpredaji v sieti Ticketportal, je možné do piatku 5. augusta kúpiť za cenu 25 Eur. Od soboty bude pernamentka na obidva dni festivalu stáť 29 Eur.

Mapa

Uprising Reggae Festival - mapa
Uprising Reggae Festival - mapa

Program

Uprising Reggae Festival - program
Uprising Reggae Festival - program

www.uprising.sk

www.facebook.com/uprisingreggaefestival

Vstupenky & predpredajné miesta

Predpredaj na festival Uprising sa oficiálne začína v piatok 18.marca, a vstupenky nájdete v sieti Ticketportal. Prvých sto lístkov bude za 17€, následne stúpne cena na 21€ za dvoj-dňovú permanentku.

http://www.uprising.sk/sk/vstupenky.html

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Základné informácie

Názov:
Uprising Reggae Festival - 2011
Dátum:

26.8.2011

 (piatok)
Už je po ...
- 114 mesiacov
Klub/miesto:
Mesto. štát:

Zlaté Piesky


Bratislava, Slovensko

Hudobné štýly:
neurčené
Web:
http://www.uprising.sk/

Sledujte novinky k tejto party!

Pridať party do obľúbených - registrácia

Zvoľte požadované obdobie

 • 2015
  • január
  • február
  • marec
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch