Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Dobrý festival 2010

Flyer

Dobrý festival 2010

Line-up

Sobota

Dobrá hudba:
Peter Nagy
IMT Smile
Gary Moore (IRL)
Para
Helenine oči

Malá Dobrá hudba Rádia Prešov:
Free Voices
Popcorn drama (CZ/SK)
Žena z lesoparku
Get Explode
Teebee + Calyx (NOR/UK)
Break + MC Rymetyme (UK)
Snippah
Duall

Pokec Dobrá kaviareň:
The day Off
Time to rest
Khadaver
Retarded Fish
Pretty Cool
Hostel
Beth & Black Cat Bones (UK)

Dance Revolution stage:
Paul Diamond
Impresio
Tomm-e

Dobré divadlo:
Divadlo Alexandra Duchnoviča
Branislav Matula
Divadlo na Hambálku

Nedeľa

Dobrá hudba:
Raindown
Borra
Hrdza
Desmod
Ine Kafe
Haydamaky (UA)

Malá Dobrá hudba Rádia Prešov:
Hugo čáves orchester
Peter Bič Projekt
Vladimár Merta (CZ)
Chikiliki tua
Smola a hrušky

Pokec Dobrá kaviareň:
Crazy Mushrooms
Čaj o piatej
Head Line
Každý svoje
Soundrise
Robo Mikla a Projekt
Malý pric
Kabatus a Fidelovi banditi
Stará jedáleň

Dance Revolution stage:
Martin Haberland
Tomm-e

Dobré divadlo:
Divadlo Jonáša Záborského
Divadlo Actores
Edo Klena

Časový Line-up

Video

Ďalšie informácie

Filozofiou Dobrého festivalu je ponúknuť na jednom mieste hudbu a umenie rôznych žánrov, rozšíriť obzory svojim návštevníkom skvelými divadelnými predstaveniami, zaujať už tradičnou prehliadkou veľkého množstva bojových umení, predstaviť mladé nádejné kapely nielen z okolia, ale aj z celého Slovenska a zanechať u každého v srdci krásnu spomienku na príjemne strávený víkend.

Dobrý festival nadviazal na niekoľkoročnú tradíciu folkového Festivalu dobrej hudby, ktorý založili hudobní nadšenci a kamaráti okolo skupín Mloci a Žobráci. Dobrý festival postupne žánrovo rozšíril ponuku Festivalu dobrej hudby a tak sa okrem tradičného folku zabavíte na rôznych alternatívnych i klasických štýloch hudby v podaní rockových, popových, drum & basových, punkových, jazzových, bluesových, či dokonca metalových kapiel. Na nultom ročníku v roku 2007 sa predstavilo len zopár športových klubov bojových umení, každým rokom ich počet rástol, až v roku 2009 ste mali možnosť vidieť skvelú prezentáciu viac ako 20 klubov z rôznych častí Slovenska.

Prehliadka obľúbených divadelných predstavení v špeciálnom stane sa stretla s veľkým úspechom a preto sa ďalšie predstavenia pre vás pripravujú aj tento rok. Naši najmenší majú na festival v doprovode rodičov vstup voľný a samozrejme aj pre nich je ako každoročne pripravený zaujímavý program s profesionálnymi animátormi. So stanmi ste všetci vítaní, bezplatné miesta sú pre vás zabezpečené.

Profil: Teebee & Calyx a predstavenie DnB stageu

Leto nám pomaly začína ukazovať svoju krajšiu tvár a doba festivalov pod holým nebom sa nezadržateľne blíži. Už o necelý mesiac sa otvoria brány prírodného kúpaliska Delňa v Prešove, na ktorom sa uskutoční štvrtý ročník Dobrého Festivalu. Tento hudobne rozmanitý festival si pre Vás aj tento rok pripravil množstvo dobrej muziky, umenia, športu, zábavy, jedla a pitia. Okrem množstva hudobných štýlov od folku cez pop, rock, či punk si na svoje určite prídu aj priaznivci drum and bassu. Na tomto ročníku je už pripravený oveľa väčší, lepší a zvučnými menami nabitý line-up, ako pred rokom.

V sobotu 3. júla 2010 sa na pódiu postupne predstavia svetové špičky DnB. Poriadnu dávku „zlomených“ beat-ov vám do uší naservírujú TEEBEE & CALYX (Subtitles / Momentum Music), ktorí sa vôbec po prvý krát predstavia na Slovensku so svojou „6 deck“ show. Toto by si žiadny priaznivec DnB určite nemal nechať újsť. Okrem nich sa predstaví aj jeden z najtalentovanejších DnB producentov súčasnosti – BREAK (Symmetry / DNAudio). Ak by to náhodou niekomu nestačilo, na ešte väčšie odviazanie sa je povolaný jeden z najlepších „hýbačov davu“ na svete – MC RYMETYME (Virus / No U Turn). Tento line-up doplnia zástupcovia domácej scény, konkrétne LIXX (Signall FM), ktorý už druhý rok po sebe nedal nikomu šancu a suverénne vyhral anketu o najlepšieho DnB DJ-a na Slovensku a SNIPPAH & DUALL (Prosac).

Od tohto momentu tiež spúšťame mini sériu profilov headlinerov DnB flooru, v ktorých sa každý týždeň môžete dozvedieť aj to, čo možno o nich ešte neviete. Dnes si predstavíme jeden z najväčších ťahákov Dobrého Festivalu 2010 vôbec, duo Teebee & Calyx. Nech sa páči.

Teebee&Calyx

Hudobná spolupráca Teebee-ho a Calyxa sa naplno začala v roku 2004, ale začiatok ich priateľstva sa datuje až do roku 1998. V tej dobe sa totiž obaja stali kolegami na legendárnom vydavateľstve Moving Shadow, kde sa im podarilo nahromadiť jedinečnú zbierku nahrávok.

Teebee

Po počiatočných úspechoch Teebee svoju kariéru naplno odštartoval až s vydavateľstvom Subtitles. Od roku 2000 strhával pozornosť na atmosférické a ojedinelé tracky a do drážok vinylov sa postupne dostávala hudba od producentov ako Future Prophecies, Abstract, Cause 4 Concern, Stratus, Illformants, Zero Tolerance, Rob F, Impulse, Chris.Su a Noisia. Niet pochýb, že Subtitles prinieslo do „DnB vôd“ originalitu a nápaditosť. Vysoko nasadená latka kvality je pre jeho značku príznačná dodnes a každý nový release sa väčšinou vyhupne v predajnosti vinyl shopov na najvyššie pozície. Momentálne patrí Subtitles k jednému z najprestížnejších a najsledovanejších vydavateľstiev. Hlavnou devízou je fakt, že dosky Subtitles nebývajú re-pressované, takže ich na svete nebehá mnoho a niektoré sa preto na aukčných serveroch predávajú za desiatky liber.

Teebee

Viac o Teebee-m v  Encyklopédii DJs Drom.sk

Calyx

Prichádza rok 2004 a Teebee s Calyxom sa po prvý krát stretávajú v štúdiu. Od tohto momentu sa tiež začína do dnes nekončiaca spolupráca týchto dvoch matadorov drum and bassu. Ich prvé spoločné tracky “Follow the leader” a ”Cyclone” sa objavili na Calyxovom debutovom albume „No Turning Back“, ktorý bol vydaný na Moving Shadow v roku 2005. Tento album zaznamenal taký úspech, že v priebehu polroka od jeho vydania bol re-pressovaný ešte 3-krát! Všimli si to aj promotéri z celého sveta a pozvali Larryho na turné. Okrem celej Európy sa predstavil dvakrát v USA a dvakrát v Austrálii.

V roku 2007 sa na trhu objavuje prvý spoločný album Teebeeho a Calyxa s názvom „The Anatomy“, ktorý zároveň znamenal aj štart ich spoločného vydavateľstva Momentum Music. Nahrávka sa držala niekoľko týždňov na najvyššom mieste predaja vrámci vinyl shopov a dvojica TeeBee a Calyx sa tak vydala na svetové turné. V ich spoločných „back to back“ setoch prezentujú svojský pohľad na nepravidelné rytmy a nemajú problém pri tom obslúžiť 4 playere, 2 gramofóny a 2 mixpulty. Práve tento „setup“ použili prvý krát v októbri 2007 v Moskve a odvtedy je to ich podmienka na zmluve pri bookingu. A nebude tomu inak ani 3. júla 2010 na Dobrom Festivale v Prešove! Pri tomto štýle mixovania objavili neuveriteľný počet nápadov a možností ako dá pracovať so zvukom, takže je na mieste tvrdenie, že ich show za mixpultmi sa stáva nezabudnuteľným zážitkom.
V súčasnosti obaja pracujú na ich druhom spoločnom albume, ktorý plánujú vydať ako 3 x 12“ vinyl, prípadne si budete môcť zadovážiť 2 x CD, alebo digitálnu kópiu. Zatiaľ čo vinylová verzia bude obsahovať len 6 skladieb, CD-čko bude obsahovať až 20 kúskov so širším záberom rôznych štýlov. Istotne sa je na čo tešiť!

Calyx

Viac o Calyx-ovi v Encyklopédii DJs Drom.sk

Viac info:
myspace.com/teebeesubtitles

myspace.com/calyxuk
myspace.com/subtitlesmusic
myspace.com/momentummusicuk

Set na download: Teebee - Deeper mix

Tracklist:

 • 1. Alix Perez - Self Control [Shogun Audio]
 • 2. Lenzman - Open Page (feat. Riya) [Metalheadz]
 • 3. Rockwell - ? [?]
 • 4. System - Thought Reform [Digital Soundboy]
 • 5. Mindscape - Bounce [?]
 • 6. Chris.Su? - ? [?]
 • 7. Mindscape - ? [?]
 • 8. Data - Reconnaissance [Subtitles]
 • 9. Ulterior Motive - ? [?]
 • 10. Ed Rush & Optical - Slip Thru (Spor Remix) [???]
 • 11. Mindscape & SKC - Nightmare
 • 12. Cause4Concern - Blubber Mouth
 • 13. Calibre & ST.Files - Devil Inside [Footprints]
 • 14. Spectrasoul - Supression [Subtitles]
 • 15. Jubei - Entrapment [Metalheadz]
 • 16. State Of Mind & Trei - Thunder Biscuit [Samurai]
 • 17. Chris.Su - Manipulator [Subtitles]
 • 18. Zero T - Harms Way [Subtitles]
 • 19. ? - ? [?]
 • 20. Ulterior Motive? - ? [?]
 • 21. Gridlok - Steady [Project 51]
 • 22. ? - ? [?]
 • 23. ? - ? [?]
 • 24. Ulterior Motive - 2098
 • 25. Phobia & Jubei - Cooper's Dream [Coded Music]
 • 26. Gridlok - Parallel Universe [Project 51]
 • 27. Fourward & Body Soul - Carnage [Virus]
 • 28. Jubei - The Path [Ingredients]
 • 29. Random Movement - Believe No Other (Lenzman rmx) [Westbay dub]
 • 30. >> Chase & Status - Is It Worth ItJubei Feat. D-Bridge - Patience
 • 31. SPKTRM - Planet Human [Human Imprint]
 • 32. S.P.Y & Jubei - Project 1 [Metalheadz dub]
 • 33. C4C - Strangle Hold [Virus]
 • 34. Eveson - Dirty Habits [Future Thinkin Records]
 • 35. Lenzman - ? [?]
Na ostatných pódiách vystúpia interpreti ako Gary Moore (IRL), IMT Smile, Iné Kafe, Chiki Liki Tu-a, Žena z lesoparku a mnoho ďalších. Viac informácií o programe a samotnom festivale nájdete TU.

Dobrý tanec je názov dalšieho stageu, ktorý vyrastie 3. - 4.7.2010 v areáli prírodného kúpaliska Delna v Prešove, cím obohatí už aj tak hudobne pestrý Dobrý festival. Pocas dvoch vecerov si tak môžu všetci návštevníci festivalu vychutnat mixované sety v podaní kvalitných DJs. Za mixážnym pultom sa predstaví ikona slovenskej house music Martin Haberland, podporí ho další košican Tomm-e, prešovský portál sdjs.sk zastúpi Paul Diamond, no a zvuk londýnskeho undergroundu so sebou prinesie inak slovenský DJ Impresio.

Profil – Break+Vizuálna stránka celého festivalu

Zrejme už všetci veľmi dobre vedia, že v sobotu, 3. júla 2010 sa na prešovskom prírodnom kúpalisku Delňa začne štvrtý ročník multižánrového Dobrého Festivalu 2010. Okrem mnohých rockových, folkových, či punkových kapiel je už pripravený aj DnB stage s tučným line-upom. Každý fanúšik DnB by už mal dobre vedieť, že na tomto festivale sa predstaví duo TEEBEE & CALYX (Subtitles / Momentum Music) vo svojej dvojhodinovej 6 deck show, ďalej BREAK (Symmetry / DNAudio) a s mikrofónom v ruke ich bude doprevádzať MC RYMETYME (Virus / No U Turn). Špičku domácej scény bude reprezentovať LIXX (Signall FM) a celý večer zakončia v (ne)skorých ranných hodinách prešovskí borci SNIPPAH & DUALL (Prosac).

Minulý týždeň taktiež bola spustená mini séria profilov hlavných headlinerov DnB stagu. Bližšie sme Vám predstavili Teebeeho s Calyxom. Dnes si predstavíme druhého headlinera v poradí – BREAK (Symmetry / DNAudio).

Viac o Break v Encyklopédii DJs Drom.sk

Okrem výbornej hudby je pripravená lahôdka aj pre Vaše oči. O vizuálnu stránku celého DnB stagu sa postará známa VJ ENDOSKOPI (Afera.sk). Tí, ktorí majú záujem vyhrať ešte nejaké vstupenky na Dobrý Festival 2010, majú jednu z posledných možností. Už túto nedeľu, 27. 6. 2010 od 22:00 večer, budeme v Lixx-ovej relácii Signall FM na Rádiu FM súťažiť o štyri dvojdňové vstupenky na Dobrý Festival 2010. Nezmeškajte to!

Na ostatných pódiách vystúpia interpreti ako Gary Moore (IRL), IMT Smile, Iné Kafe, Chiki Liki Tu-a, Žena z lesoparku a mnoho ďalších. Viac informácií o programe a samotnom festivale nájdete TU.

Dobrý festival 2010 nájdete na Facebooku ako skupinu TU a ako udalosť TU.

Pestrosť, tolerancia, dobrá hudba a skvelá zábava – to sú hlavné piliere DOBRÉHO FESTIVALU.

Vstupenky & predpredajné miesta

2-dňová permanentka 19€ , 1-dňová vstupenka 11€
Deti do 12 r. VSTUP ZDARMA. Vstup detí je možný len v sprievode rodiča alebo zákonného zástupcu a s dokladom o veku dieťaťa (karta poistenca, alebo iný doklad).
10 % zľava na karty ISIC, ITIC, EURO26 platná od 24.5.2010 do 3.7.2010

Komentáre

[+] Pridať komentár

leto111 leto111, 12:05, 8.5.2010 (sobota) [11 rokov]

Presovský Festival

Tak to bude pecka uz sa tesim na leto vodu dobru hudbu a kopu ludi .....

styfko styfko, 21:19, 30.4.2010 (piatok) [11 rokov]

nacopredmet

ehm,vyzera to lakavo...z roka na rok!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Základné informácie

Názov:
Dobrý festival 2010
Dátum:

3.7.2010

 (sobota)
Už je po ...
- 137 mesiacov
Klub/miesto:
Mesto. štát:

Buddha Spiritual Louge bar


Prešov, Slovensko

Hudobné štýly:
 • drum'n'bass
 • neurofunk
 • minimal electronica/glitch
 • electropop
 • electro
 • big beat
Web:
https://dobryfestival.sk/

Grafický line-up

Teebee Calyx Break Snippah Duall

Sledujte novinky k tejto party!

Pridať party do obľúbených - registrácia

Zvoľte požadované obdobie

 • 2015
  • január
  • február
  • marec
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Fotoreporty & fotky

Dobrý Festival 2010 Prešov - Fotky by Felski

Foto, dátum:
facetku, 6.7.2010
Počet fotiek:
152

Najsledovanejšie fotky

Dobrý Festival - Hare Krišna Dobrá Pokec Kaviareň Dobrý Festival - Hare Krišna Dobrý Festival d'n'b Peter Nagy Dobrá Pokec Kaviareň Langoše forewa Peter Nagy Dobrý Festival Tetovanie IMT Smile Dobrý Festival d'n'b Dobrá Pokec Kaviareň Iné Kafe Dobrý Festival - Punk forewa Sima, Facet, Sandy Greenpeace stánok Facet & stanové mestečko Sima & Facet Dobrý Festival - Paul Diamond Dobrý Festival - Paul Diamond Teebee & Calyx Stanové mestečko Dobrý Festival - Paul Diamond

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch