Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Nuform Festival 2010

Flyer

Nuform Festival 2010

Line-up

STAGE 1
Vargas
Gramophonedzie
Nuvelacijja
Electrosoundsystem

STAGE 2
Instra:mental
Sunchase
Dead Janitor
Teapot

Video

Ďalšie informácie

GRAMOPHONEDZIE v Košiciach na NUFORM Festivale už tento piatok!

Aj tento rok je tu multižánrový hudobný NUFORM Festival, ktorého tretí ročník sa uskutoční už v piatok 3. septembra v priestoroch KULTURPARKU v Košiciach od 21:00. Festival svojim profilom ponúka kvalitnú nakladačku, doplnenú možnosťou rozšírenia si hudobného povedomia o  produkciu spájajúcu súčasné trendy  elektronickej hudby s prvkami žánrov ako jazz, soul resp. funk. Hlavnými headlinermi festivalu sú srbský DJ a producent GRAMOPHONEDZIE a polovica britskej No. 1 D’n’B producentskej dvojice INSTRA:MENTAL.

Headlinerom festivalu a hviezdou prvého stage-u 3. ročníka festivalu NUFORM bude belehradský DJ, producent a špecialista na „electro-swing-jazz“ - GRAMOPHONEDZIE, ktorý je všetkým veľmi dobre známy vďaka svojmu celosvetovému tanečnému hitu „Why Don’t You“.

Gramophonedzie

15 rokov DJ-ingu, k tomu „nejaká“ hudobná produkcia a stáva sa z teba hviezda.
Presne to je príbeh srbského Dj-a a producenta - Marka Milicevica aka GRAMOPHONEDZIE. Od pätnástich postával za gramofónmi a už ako teenager prejavoval záujem o funk, živé hudobné nástroje a vokály. Snáď aj preto sa jeho pseudonymu niet čo čudovať. Súdiac podľa nespočetných ukážok jeho live setov a remixérskych kúskov, sa máme na čo tešiť aj v Kulturparku, na NUFORM FESTIVALE 2010.

V roku 2000 sa na neho prvýkrát usmialo štastie a absolvoval Red Bull Music Academy v Írsku, kde postupne objavoval svoje nadšenie k hudobnej produkcii. Aj vďaka jeho vzdelaniu – získal titul zvukového inžiniera, bol čoraz častejšie oslovovaný ponukami na tvorbu hudobých podmazov pre TV spoty a reklamu. V Srbsku je GRAMOPHONEDZIE známy aj vďaka spoluprácii s tamojšími Hip Hop orientovanými komunitami, no i vďaka autorstvu “hymny” balkánskej odnože show The Big Brother.

Už vyše štyroch rokov Marko vydáva vlastné producentské počiny na lable-och ako Yakuya Rec., Gotta Keep Faith Rec., Guesthouse, a mnoho ďalších. No jeho doteraz určite najväčší úspech predstavuje celosvetová hitovka: „Why Don’t You“. Ide o „electro-swing-jazz“ housovačku, v ktorej ako hlavný samplovací patern bola použitá na tú dobu popová vecička od speváčky Peggy Lee – „Why Don't You Do Right?“. Vydarená skladba Markovi priniesla veľký úspech už minulý rok na Ibize a pre projekt GRAMOPHONEDZIE aj zmluvu s top lable-om Virgin/Positiva records.

GRAMOPHONEDZIE - producent zachytáva trendy počnúc house music až do oblasti minimal beats.
GRAMOPHONEDZIE - DJ má vo svojom dlhodobom profile zapísané veľké hudobné akcie, na ktorých mal možnosť sharovať gramce s menami ako Bob Sinclar, Junior Jack, David Morales, Basement Jaxx, Roger Sanchez, Derrick Carter a mnohými ďalšími. Jeho Dj-ský kalendár na rok 2010 obsahuje niekoľko-sto hraní vo všetkých najlepších kluboch a festivaloch sveta a sme samozrejme radi ,že Košice a NUFORM budú IN.

Live-projekt NUVELACIJJA, za ktorým stojí Martin Janočko, Pavol Jeňo a originálny košický multiinštrumentalista a spevák, známy aj svojim charakteristickým humorom – Marián Čekovský, sa postará o živú funky-jazzy zložku festivalovej produkcie. Chalani tvrdia “Čakajte prekvapanie!”

Nuvelacijja

Prekvapením festivalu bude live jam session košických inštrumentalistov, ktorý sa nebránia vplyvom elektronickej hudby. Zábavu na parkete zaručene udrží aj obľúbené košické DJ-ská dvojka DJ BoraSven a DJ Dexterius aka ELECTRO SOUND SYSTEM. O náladu na prvom stage-i sa postará aj košický DJ VARGAS.

DJ Vargas

Šéfovať druhému stage-u festivalu NUFORM bude londýnsky INSTRA:MENTAL. Damon Kirkham ako jedna polovica producentskej dvojice INSTRA:MENTAL prichádza do Košíc prezentovať to najhorúcejšie, čo sa práve teraz deje na britskej elektronickej hudobnej scéne a potvrdiť spojitosť dvojice INSTRA:MENTAL so zvukmi nového trendu d’n’b v spojitosti s Detroit technom a syntetickým zvukom 80. rokov. Túto dávku už mali možnosť zažiť, okrem iných, aj návštevníci festivalu Sziget v Maďarsku, Exit v Srbsku, alebo Sun&Bass na Sardínii. Tak prečo nie ty?

Instra:mental

„Horúci“ následovania hodný londýnsky INSTRA:MENTAL.
DJ-i, zakladatelia labelu NonPlus+, a samozrejme producentský objav roku 2009 podľa časopisu Dj Magazine, tým všetkým možno označiť dvojicu INSTRA:MENTAL
V súčasnosti jedna z najvplyvnejších dvojíc drum and bassovej scény. Od roku 2000 sa o slovo hlásia svojimi plackami v podobe originálov, či remixami, ktoré by ste určite našli v kufri nejedného DJ - a aj na Slovensku. Niekomu môžu znieť neošúchane, novo, no dvojica má za sebou už celkom slušné portfólio do ktorého patria štúdiové spolupráce napríklad s Jonny L, Skream, Burial, Nico.

Samostanou kapitolou ich londýnskeho štúdia The Zoo, je dodnes veľmi vydarene napredujúca spolupráca s dBridge. Ich spoločné počiny je možné zachytávať od roku 2009 prostredníctvom mesačného Autonomic podcast na ktorom radi prezentujú svoje hudobné múzy, no tiež spojenia rozdielných vplyvov zahŕňajúcich experimental, soul a funk. Projekt je vo svojej fyzickej podobe čoraz obľúbenejší na londýnskej klubovej scéne. Ich producentské kvality oceňujú aj Dj – ské stálice ako Gilles Peterson, Appleblim, Mary Anne Hobbs, Goldie, Scuba, alebo Skream.

Bez ohľadu na bpm prechádzajú INSTRA:MENTAL hranicami dubstepu a d’n’b. Získavajú si tým pozornosť širokého spektra poslucháčov. Ich skladby vytvárajú napätie prostredníctvom presných aranžmánov s cieľom zaujať „rolovaním“ vrstiev a detailne prepracovaným zvukom, bez vytvárania únavného klišé.

Bohatá producentská zbierka je základom ich labelu NonPlus+, založeného v roku 2009. Debutom sa stal ich vlastný singel No Future, spolu s dunivým zvukom skladby Wonder Where od dBridge. V tomto roku INSTRA:MENTAL ohlásili vydanie ich debutového albumu. Zvuk dua je jasný aj na aktuálnej kompilácii prestížnej série FabricLive vydanej vo Februári 2010, podporovanej svetovým turné.Hudobnú top kvalitu na tomto stage-i udrží hravo aj kyjevský DJ SUNCHASE so svojím setom organického mixu d’n’b, techna a elektroniky.

DJ Sunchase

Bolo len otázkou času, kedy aj východnejšia čast Európy postaví svoju The Big Star do ringu polámaných beatov.
Alexander Pavlenko aka SUNCHASE na to potreboval poctivých 9 rokov objavovania nových technológií a zvukov, vďaka ktorým sa postupne vypracoval na pozíciu rešpektovaného producenta. Kyjevčan si získal rešpekt svojim nekompromisným prístupom k tvorbe nových trackov založených na odbúravaní zaužívaných pravidiel d’n’b. Čerstvý zvuk jeho tracku ‘Remember me” neušiel pozornosti masám a menám ako Pendulum, John B, Concord Dawn a Fresh. Rovnako dobre bol prijatý aj jeho nasledovný remix Adam F – We Want your Soul, ktorý už definitívne ubezpečil váhavých o príchode veľkej hviezdy.

Produkciou spájajúcou prvky techna a d’n’b si SUNCHASE aj ako DJ získava sluchové orgány cluberov po celom svete. Alex si úspešne vytvára vlastný štýl, a aj vďaka tomu ho mnohí nasledujú ako jedného z trend udávajúcich producentov na poli rolujúcich polámaných beatov. Jeho niekoľko mesiacov čerstvý debutový album ”Static Nitro” ponúka emotívnu zvukovú paletu temných zvukov ponúkajúc novú neopočúvanú atmosféru.

Prešovský TEAPOT predstaví v živom performance vlastnú produkciu ovplyvnenú zvukom filmovej hudby s prvkami dubstepu a minimal techna, príležitostne doplnenú jazzom a svoju predstavu o inteligentnej elektronickej hudbe predstaví aj košický DEAD JANITOR.

Komentáre

[+] Pridať komentár

michael michael, 13:05, 1.9.2010 (streda) [11 rokov]

bez predmetu

teapota mame vraj pozdravit od leflouristeho a na instramental budem asi potrebovat plenu...wau.. velmi dobra akcia...

barulka barulka, 15:16, 22.8.2010 (nedeľa) [11 rokov]

bez predmetu

Najviac sa tesiiiim!!! :*

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Základné informácie

Názov:
Nuform Festival 2010
Dátum:

3.9.2010

 (piatok)
Už je po ...
- 135 mesiacov
Klub/miesto:
Mesto. štát:

Kasarne Kulturpark


Košice, Slovensko

Hudobné štýly:
 • dubstep
 • techno
 • drum'n'bass
 • electro
Web:
https://www.nuform.sk/

Grafický line-up

Instra:mental

Sledujte novinky k tejto party!

Pridať party do obľúbených - registrácia

Zvoľte požadované obdobie

 • 2015
  • január
  • február
  • marec
  • apríl(1)
  • máj
  • jún
  • júl
  • august
  • september
  • október
  • november
  • december

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch